Hidrofilinė polimerų danga (toliau HPC danga) sustabdo krešėjimo kaskadą ir taip sumažina trombų susidarymo riziką po phenox neurovaskulinių implantų panaudojimo.
Kaip tai veikia, koks šios apsaugos mechanizmas?
HPC kovalentiškai prisijungia prie stento paviršiaus. Dangos sluoksnis yra mechaniškai stabilus ir tvirtai prilipęs. Trombocitų sukibimas su neurovaskulinio implanto paviršiumi sąlytyje su žmogaus krauju yra minimalus. HPC danga imituoja endotelio glikokaliksą. Glikokaliksas, tai iš mukopolisacharidų, glikoproteinų ir glikolipidų sudarytas ląstelių apvalkalas, dengiantis fosfolipidinę lastelės membraną, arba kitaip – natūralus endotelio „pamušalas“ rodantis, kad vidinis kraujagyslės sienelės sluoksnis – endotelis, yra nepažeistas. Taigi taip nepaleidžiamas nei pradinis hemostažės mechanizmas, kuomet trombocitai neatpažįsta neurovaskulinio implanto paviršiaus kaip svetimkūnio, nei sisteminis kraujo krešėjimo mechanizmas, kai neaktyvuojami vidiniai krešėjimo faktoriai.
Tai tampa labai naudinga, nes pacientui po implantacijos yra paskiriamas tik vienas iš krešėjimą stabdančių vaistų vietoje dvigubos antitrombozinės terapijos (DAPT), siekant išvengti ūmios neurovaskulinio implanto trombozės.

Šiuo metu šia danga yra dengiami šie neurovaskuliniai implantai ir turi CE ženklinimą
Artimausiu metu ir kiti phenox implantai bus padengiami šia danga.
Susidomėjote? Susisiekite:
Darius
+370 37 280 710
darius@bonameda.com