Bloomington, Ind. atlikęs naują tyrimą su gyvūnais padarė išvadą, kad reikia mažiau pluoštinių embolizacijos spiralių, tam kad būtų pasiektas ūminis užsikimšimas, palyginti su panašiomis metalinėmis spiralėmis. Tyrimas buvo pristatytas pramonės rėmėjų simpoziume 2019 m. kasmetiniame Intervencinės radiologijos draugijos (SIR) susitikime Austine, Teksase. Embolizacija yra nano-chirurginė, minimaliai invazinė procedūra, kurią atlieka gydytojas, kad blokuotų ar sumažintų kraujo tekėjimą arterijose ar venose.

Tyrime su gyvūnais palygino 24 tikslinių kraujagyslių embolizaciją, naudojant 0,035 colių platinos embolizavimo spirales, pusę su pluoštu ir pusę be pluošto. Mokslininkai padarė išvadą, kad polimero pluoštai leidžia žymiai sumažinti embolizacijos spiralių kiekį, kad būtų pasiektas ūminis arterijos užsikimšimas, palyginti su plikomis metalinėmis spiralėmis. Norint pasiekti okliuziją, reikėjo vidutiniškai 3,2 nepluoštinių spiralių ir vidutiniškai 1,3 pluoštinės spiralės, kuri pasiekė panašaus dydžio arterijų užsikimšimą.
Tyrimo „Pluoštiniai ir nepluoštiniai spiralių: kiaulių modelio palyginimas“ autorius – Dr. Scott Trerotola, Pensilvanijos universiteto Intervencinės radiologijos vadovas ir vadovas. Dr. Trerotola ir jo mokslininkai naudojo „Cook Medical“ gaminamas platinos spirales. Spiralės buvo identiškos, išskyrus pluoštą, taip sumažinant kintamuosius tyrime.

Norėdami perskaityti visą straipsnį, apsilankykite JVIR.
Susidomėjote? Susisiekite:
Gražina
+370 37 280 710
grazina@bonameda.com