Aortos intervencijos

Išsiplėtusi pilvo aorta tarsi tiksinti bomba, pasitikrink!

Kiekvienais metais viena klastingiausių kraujagyslių ligų nusineša daugybę gyvybių. Aortos aneurizmą pastebėti itin sunku, o simptomai pasireiškia tik tada, kai ji pradeda spausti aplinkinius organus arba plyšta. Deja, tokiais atvejais pacientų išgyvenamumas siekia vos 50 proc. Paprastas ir neskausmingas tyrimas echoskopu gali padėti išgelbėti gyvybę, tad kviečiame nemokamai ir greitai išsitirti!

Pasaulinės aortos dieną Lietuvoje kraujagyslių chirurgai didžiuosiuose Lietuvos miestuose visus norinčius nemokamai tikrins dėl išsiplėtusios pilvo aortos ir konsultuos apie šią ligą. Kviečiame asmeniškai sudalyvauti ir pakviesti šioje akcijoje savo artimuosius, draugus ar pažįstamus. Nemokama aortos patikrinimo akcija vyks jau rugsėjo 25 dieną Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

Lietuvoje per metus iš anksto nepastebėta ir laiku nediagnozuota plyšusi aorta nusineša daugybę gyvybių. Laiku atlikta diagnostika maksimaliai padidina tikimybę išgyventi, todėl kiekvienas turėtų skirti ypatingą dėmesį, jeigu turi didesnę riziką susirgti.

Kokie pacientai turi didesnę riziką susirgti?

  • Vyresni nei 65 metų asmenys, dažniausiai vyrai
  • Rūkantys arba rūkę anksčiau
  • Asmenys, kurių šeimoje yra buvę aortos aneurizmos atvejų
  • Turintys padidėjusį kraujospūdį
  • Turintys aukštą cholesterolio lygį
  • Turintys kitų didelių arterijų aneurizmų

Greitesnė galimybė išsitirti aortą ir laiku aptikti pakitimus

Įprastai atliekamo echoskopinio tyrimo pacientams dažnai tenka palaukti, tačiau Pasaulinės aortos dienos proga reikalingą tyrimą galima gauti daug greičiau. Didžiuosiuose šalies miestuose prie pagrindinių miesto ligoninių įrengtose palapinėse bus atliekamas nemokamas echoskopinis tyrimas. Akcijos metu itin greitai ir lengvai galite pasitikrinti išsiplėtusią aortą. Vos kelias minutes trunkanti, visiškai neskausminga, paprasta procedūra yra ypatingai svarbi ir padeda ne tik išsaugoti gyvybiškai svarbius organus, bet ir išgyventi.

Renginio metu Jums bus suteikiamos puikios sąlygos be jokios registracijos, iš karto sulaukti tyrimo rezultatų tiesiogiai iš patyrusių specialistų. Sveikatos priežiūros specialistas ne tik įvertins Jūsų būklę, konsultuos, bet ir suteiks visą dominančią informaciją. Svarbiausia, jeigu bus nustatyta aortos patologija ar gydytojui kils įtarimų, būsite informuoti apie tolimesnius žingsnius.

Ką svarbu žinoti apie nemokamą aortos patikrą?

Patikrinimui iš anksto registruotis nereikia. Atvykus į įrengtą palapinę, kurioje vyks tyrimai, rekomenduojama dėvėti veido kaukę ir laikytis visų saugumo reikalavimų bei sveikatos priežiūros specialisto nurodymų.

Kur pacientai gali nemokamai pasitikrinti aortą echoskopu?

  • Vilniuje, nuo 10 val. iki 18 val. šalia MO muziejaus
  • Kaune, 10 val. iki 13 val. Dramos teatre
  • Klaipėdoje, nuo 10 val. iki 13 val. prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės

Daugiau informacijos apie aortos ligas galite sužinoti www.aorta.lt puslapyje.