Aortos intervencijos, Intervencinė kardiologija, Intervencinė radiologija, Kraujagyslių chirurgija

Pakvieskite pacientą nemokamai pasitikrinti pilvo aortą – išgelbėkite jo gyvybę

Artėjant Pasaulinei aortos dienai, visus gydytojus kviečiame didinti pacientų supratimą apie itin klastingą pilvinės aortos aneurizmą ir pasidalinti žinia apie galimybę be eilės pasitikrinti sveikatą. Rugsėjo 25 dieną kraujagyslių chirurgai didžiuosiuose Lietuvos miestuose visus norinčius nemokamai tikrins dėl išsiplėtusios pilvo aortos ir konsultuos apie šią ligą. Pakvieskite šioje akcijoje sudalyvauti savo pacientus ir išgelbėkite jų gyvybę!

Lietuvoje per metus iš anksto nepastebėta ir laiku nediagnozuota plyšusi aorta nusineša apie 4500 gyvybių. Laiku atlikta diagnostika padidina tikimybę išgyventi, todėl kiekvienas gydytojas turėtų skirti ypatingą dėmesį tiems pacientams, kuriems yra didesnė rizika susirgti. Kviečiame Jus pasinaudoti puikia galimybe pakviesti savo pacientus, kurių sveikatos būklė kelia įtarimų, nemokamai pasitikrinti sveikatą ir padėti jiems užbėgti grėsmingai ligai už akių.

Greitesnė galimybė išsitirti aortą ir laiku aptikti pakitimus

Įprastai atliekamo echoskopinio tyrimo pacientams dažnai tenka palaukti, tačiau Pasaulinės aortos dienos proga reikalingą tyrimą galima gauti daug greičiau. Didžiuosiuose šalies miestuose prie pagrindinių miesto ligoninių įrengtose palapinėse bus atliekamas nemokamas echoskopinis tyrimas. Akcijos metu itin greitai ir lengvai pacientai gali pasitikrinti išsiplėtusią aortą. Vos kelias minutes trunkanti, visiškai neskausminga ir paprasta procedūra yra ypatingai svarbi ir padeda išsaugoti paciento gyvybiškai svarbius organus.

Renginio metu pacientams suteikiamos puikios sąlygos be jokios registracijos, iš karto sulaukti tyrimo rezultatų tiesiogiai iš patyrusių specialistų. Sveikatos priežiūros specialistas ne tik įvertina paciento būklę, konsultuoja, bet ir pacientui suteikia visą jį dominančią informaciją. Svarbiausia, jeigu pacientui bus nustatyta aortos patologija ar gydytojui kils įtarimų dėl tiriamojo būklės, informuos apie tolimesnius žingsnius.

Kokie pacientai turi didesnę riziką susirgti?

  • Vyresni nei 65 metų asmenys, dažniausiai vyrai
  • Rūkantys arba rūkę anksčiau
  • Asmenys, kurių šeimoje yra buvę aortos aneurizmos atvejų
  • Turintys padidėjusį kraujospūdį
  • Turintys aukštą cholesterolio lygį
  • Turintys kitų didelių arterijų aneurizmų

Ką svarbu žinoti apie nemokamą aortos patikrą?

Patikrinimui iš anksto registruotis nereikia. Atvykus į įrengtą palapinę, kurioje vyks tyrimai, rekomenduojama dėvėti veido kaukę ir laikytis visų saugumo reikalavimų bei sveikatos priežiūros specialisto nurodymų.

Kur pacientai gali nemokamai pasitikrinti aortą echoskopu?

  • Vilniuje, nuo 10 val. iki 18 val. šalia MO muziejaus (Pylimo g. 17)
  • Kaune, 10 val. iki 13 val. Dramos teatre
  • Klaipėdoje, nuo 10 val. iki 13 val. prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės

Daugiau informacijos apie aortos patologijas galite sužinoti www.aorta.lt puslapyje.

Sveikatos priežiūros specialistams aktualu nuolat atnaujinti žinias apie pilvinės aortos aneurizmų diagnostiką ir tinkamai įvertinti galimo pavojaus riziką. Kviečiame išklausyti 50 min. trukmės nuotolinę paskaitą „Pilvinės aortos aneurizmų gydymo iššūkiai ir galimybės“, kurioje doc. dr. Linas Velička ir lektorius Tomas Baltrūnas papasakos, kaip reikėtų elgtis nustačius pilvo aortos aneurizmą, kokį gydymą rinktis, priklausomai nuo klinikinės situacijos, bei atsakys į dažniausiai sveikatos priežiūros specialistams kylančius klausimus. Nemokama paskaita yra skirta šeimos gydytojams, radiologams bei kraujagyslių chirurgams.

SVARBU: išklausiusiems paskaitą ir teisingai atsakiusiems į paskaitos testo klausimus bus išduodamas LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas 1 val. pažymėjimas.