Aortos intervencijos, Kraujagyslių chirurgija

Įtariate, kad pacientas gali turėti aortos aneurizmą? Pakvieskite jį pasitikrinti!

Rugsėjo 17 dieną, pagrindiniuose Lietuvos miestuose kraujagyslių chirurgai visiems norintiems nemokamai atliks tyrimą echoskopu ir konsultuos apie aortos aneurizmą. Šeimos gydytojai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai yra skatinami pakviesti didesnę riziką susirgti turinčius pacientus ar visus, kurių sveikatos būklė kelia įtarimų, greičiau gauti gyvybiškai svarbų tyrimą.

Pasaulinės aortos dienos proga organizuojama prevencinė sveikatos akcija yra skirta didinti visuomenės informuotumą apie kasmet šimtus gyvybių pasiglemžiančią aortos aneurizmą. Taip pat paskatinti žmones kasmet prevenciškai pasitikrinti sveikatą ir įsitikinti, kad jų gyvybei negresia pavojus. Šiuo tikslu, prie pagrindinių miesto ligoninių įrengtose palapinėse itin greitai ir lengvai pacientai gali ne tik pasitikrinti dėl išsiplėtusios aortos aneurizmos, bet ir gauti individualią konsultaciją su gydytoju specialistu.

Ką svarbu žinoti apie nemokamą aortos patikrą?

Pasaulinei aortos dienai skirta akcija vyks:

  • Vilniuje, nuo 10 iki 17 val., šalia MO muziejaus (Pylimo g. 17)
  • Kaune, nuo 9 iki 14 val., Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64)
  • Klaipėdoje nuo 10 iki 13 val., VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje (Liepojos g. 45). Klaipėdoje tyrimui galima registruotis iš anksto telefonu +370 690 55533
  • Panevėžyje akcija vyks rugsėjo 16d., nuo 10 iki 14 val., Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Respublikos g. 68). Išankstinė pacientų registracija sustabdyta, vietų nebėra.

Daugiau informacijos apie aortos patologijas galite sužinoti www.aorta.lt puslapyje.

AKTUALI INFORMACIJA GYDYTOJAMS SPECIALISTAMS!

Šeimos gydytojus, radiologus ir kraujagyslių chirurgus kviečiame išklausyti 50 min. trukmės nuotolinę paskaitą „Pilvinės aortos aneurizmų gydymo iššūkiai ir galimybės“. Jos metu doc. dr. Linas Velička ir lektorius Tomas Baltrūnas papasakos, kaip reikėtų elgtis nustačius pilvo aortos aneurizmą, priklausomai nuo klinikinės situacijos, kokį gydymą reikėtų rinktis, bei atsakys į dažniausiai sveikatos priežiūros specialistams kylančius klausimus. Išklausiusiems paskaitą ir teisingai atsakiusiems į paskaitos testo klausimus bus išduodamas LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas 1 val. pažymėjimas.

Nemokamą nuotolinę paskaitą peržiūrėti ir įgyti kvalifikacijos tobulinimo valandas galite didžiausioje Baltijos šalyse nuotolinių medicininių mokymų – profesinės kvalifikacijos tobulinimo platformoje esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams www.evisit.lt.

Susiję įrašai