Aortos intervencijos, Kraujagyslių chirurgija

Vyresnio amžiaus žmones kviečiame nemokamai pasitikrinti aortą

Pasaulinės aortos dienos proga, kraujagyslių chirurgai vienija jėgas ir kviečia nemokamai, be jokių eilių pasitikrinti savo sveikatos būklę. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose visi norintieji galės lengvai pasitikrinti pilvo aortą echoskopu. Šis paprastas tyrimas padeda nustatyti, ar turite aortos aneurizmą. Tai – viena pavojingiausių ir klastingiausių šio amžiaus ligų, kuriai plyšus, kyla didelis pavojus žmogaus gyvybei.

Aorta yra gyvybiškai svarbus organas. Tokie rizikos veiksniai, kaip rūkymas ir aukštas kraujospūdis, ilgainiui didina jos plyšimo riziką. Sulaukus 65 metų amžiaus ir daugiau, pažeistoje aortos sienelėje gali pradėti formuotis aneurizma, sukelianti vidinį kraujavimą. Siekiant to išvengti, būtina kasmet tikrintis sveikatą ir atlikti pilvo aortos echoskopiją. Iš anksto nustačius aortos pakitimus, ženkliai padidėja išgyvenimo tikimybė.

Rūpindamiesi Jūsų ir Jūsų artimųjų sveikata, rugsėjo 16 dieną Panevėžyje, o rugsėjo 17 dieną Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje kviečiame sudalyvauti nemokamoje pilvo aortos prevencijos akcijoje. Jos metu visi norintieji galės iš karto sulaukti echoskopinio tyrimo rezultatų tiesiogiai iš patyrusių specialistų. Dar daugiau, gydytojas specialistas ne tik įvertins sveikatos būklę, konsultuos, bet ir suteiks visą svarbiausią informaciją apie šią ligą. Jeigu bus nustatyta aortos patologija ar kils įtarimų – suteiks naudingos informacijos apie tolimesnius žingsnius.

Kodėl yra svarbus pilvo aortos echoskopinis tyrimas?

Dauguma pilvo aortos aneurizmų lieka nepastebėtos. Jos susidaro lėtai ir nepasireiškia pastebimais ženklais iki tol, kol galiausiai išplonėjusios aortos sienelės plyšta. Labai retai, didelės neplyšusios aortos aneurizmos gali išprovokuoti ilgai trunkantį nugaros skausmą, gilų ir pastovų pilvo skausmą arba pulsuojantį jausmą šalia bambos. Staigus nugaros skausmas, pilvo skausmas ar alpimas yra pilvo aortos aneurizmos plyšimo simptomai. Tokiu atveju – būtina skubi pagalba.

Daugumą pilvo aortos aneurizmų įprastai galima aptikti atliekant pilvo ultragarsinį tyrimą. Tai vos kelias minutes trunkanti, visiškai neskausminga, paprasta procedūra, kuri gelbsti gyvybes, jeigu ši liga yra diagnozuojama laiku.

Kokie pacientai turi didesnę riziką turėti pilvo aortos aneurizmą?

  • Vyresni nei 65 metų asmenys, dažniausiai vyrai
  • Rūkantys arba rūkę anksčiau
  • Asmenys, kurių šeimoje yra buvę aortos aneurizmos atvejų
  • Turintys padidėjusį kraujospūdį
  • Turintys aukštą cholesterolio lygį
  • Turintys kitų didelių arterijų aneurizmų

Pasinaudokite puikia galimybe ne tik pasitikrinti savo sveikatą asmeniškai, bet ir paskatinti atvykti savo mylimus tėčius, dėdes ir senelius. Taip pat visus artimus stipriosios lyties atstovus, kurie turi didžiausią riziką turėti pilvo aortos aneurizmą. Jūs galite padėti jiems išsaugoti gyvybę!

Ką svarbu žinoti apie nemokamą aortos patikrą?

Patikrinimui iš anksto registruotis nereikia. Atvykus į vietą, kurioje vyks tyrimai, rekomenduojama dėvėti veido kaukę ir laikytis visų saugumo reikalavimų bei sveikatos priežiūros specialisto nurodymų.

Kur pacientai gali nemokamai pasitikrinti aortą echoskopu?

  • Vilniuje, nuo 10 iki 17 val., šalia MO muziejaus (Pylimo g. 17)
  • Kaune, nuo 9 iki 14 val., Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64)
  • Klaipėdoje nuo 10 iki 13 val., VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje (Liepojos g. 45)
  • Panevėžyje akcija vyks rugsėjo 16d., nuo 10 iki 14val., Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Respublikos g. 68). Išankstinė pacientų registracija sustabdyta, vietų nebėra.

Daugiau informacijos apie aortos ligas ir vykstančią aortos dienų akciją galite sužinoti www.aorta.lt puslapyje.

SUSIJĘ PRODUKTAI

Susiję įrašai